SPK Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile finansal piyasalara yönelik farkındalık oluşturmak, finansal kurumları tanıtmak, eğitim çağındaki gençlerden başlayarak tasarruf ve yatırım bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen kompozisyon yarışmasının kazananları belli oldu. Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen yarışmada, ortaokul kısmı için 195, lise kısmı için 173 olmak üzere toplam 368 eser değerlendirmeye alındı.

 

SPK, Milli Eğitim Bakanlığı, Borsa İstanbul ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği temsilcilerinden oluşan Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan eleme sonucunda, dereceye giren eserler belirlendi. Ortaokul kategorisinde Cansu Serdar birinci olurken, lise kategorisinde ise Edanur Saluk birincilik ödülünün sahibi oldu. Ortaokul kategorisinde dereceye giren diğer isimler Sait Yağlı, Ayşe Öksüz, Tutku Çalış ve Lal Çiçek Altunbaş oldu. Lise kategorisinde ise İlknur Kuruhalil, Elif Abbas, Leyla Ceren Boncukcu ve Satı Gül Aydaş dereceye girmeyi başardılar.

 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere 14-16 Eylül 2015 tarihleri arasında üç günlük bir kültür gezisi programı hazırlandı. Programın ilk gününde öğrenciler, velileri ve öğretmenleri için tekne gezisi düzenlendi. 15 Eylül tarihinde ise Borsa İstanbul’da Gong Töreni yapıldı. Gong töreninin ardından, Borsa İstanbul Konferans Salonunda yapılan törenle öğrencilere ödülleri sunuldu. Programın son gününde, öğrenciler Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı ve Topkapı Sarayı’nı rehber eşliğinde gezerek kapsamlı bir kültür turu yaptılar.

 

2015 yılı Kompozisyon Yarışması kitabına buradan ulaşabilirsiniz.