Sigarayı bırakmak dünyanın en kolay şeyi; ben yüzlerce kez bıraktım!

Bir sigara tiryakisini için dünyanın en sıkıcı hikayesi nedir biliyor musunuz?..

 

“Günde iki paket sigara 20 lira eder. Ayda 600, yılda 7.200 lira… Bu parayla kendinize on yıl sonra bir Ferrari bile alabilirsiniz…”

 

Fakat hikaye biraz trajikomiktir de.

 

Eğer hikayeyi anlatan sigara içmiyorsa Ferrari’sini göstermek zorundadır. Sizce sigara içmeyen herkesin Ferrari’si olabilir mi?..

 

Ne kanser korkutur bizi, ne nefes darlığı. Çünkü belki en yakın arkadaşımız durup dururken 49’unda gitmiştir kalp krizinden…

 

Emin olun size sigarayı bırakmaya ikna etmeye çalışmıyoruz. Sigara içmeyerek biriktireceğiniz parayla tasarruf yapın da demiyoruz… Neden demiyoruz biliyor musunuz? Çünkü 5 yaşındaki çocuğunuz bile sizin sigara içerek hata yaptığınızı biliyor.

 

Biz size başka bir şey söyleyeceğiz. Dünyanın her köşesinde, sigarayı bırakmaya çalışan milyonlarca kişinin söylediği bir sözü. Birbirini tanımayan bu insanlar, belki duymuşsunuzdur, hep aynı sözü söylerler: “Sigarayı bırakmak dünyanın en kolay şeyi; ben yüzlerce kez bıraktım!”

 

Henüz ilkokula giden çocuğunuzun dediği gibi “kendinizi sevmiyor olabilirsiniz”. Tasarruflarınızla Ferrari almak gibi bir yatırımı da sevmiyor olabilirsiniz. AMA PARANIZI SEVİN!

 

“Sigarayı bırakmak dünyanın en kolay şeyi; ben yüzlerce kez bıraktım!”

 

Haydi bir kere daha denemeye ne dersiniz?..