Param ve Ben Çocuk Şenliği Yapıldı

Borsa İstanbul, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) işbirliğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri için Borsa İstanbul Konferans Salonu’nda “Param ve Ben Çocuk Şenliği” düzenlendi. Şenlik kapsamında TSPB Başkanı Attila Köksal’ın da rol aldığı “Varlıklı Olmanın Sırrı” isimli tiyatro oyunu sergilendi.
Şenlik gong töreni ile başladı

Gong töreni ile başlayan şenlikte, TSPB Başkanı Attila Köksal ve Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Yılmaz açılış konuşması yaptılar. Köksal konuşmasında, tasarruf yapmanın önemini şu sözlerle vurguladı: “Ülkemizin güçlü olması ancak sağlam bir ekonomiyle mümkün olacaktır. Bunun sırrı da tasarruf ve birikim yapmaktan geçiyor. Sizler, gereksiz harcamayarak para biriktirmeli ve biriktirdiğimiz paralarla yatırım yapmalısınız. Şu an bulunduğumuz Borsa İstanbul’da yatırımlarınızı değerlendirebilir ve böylece hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Üstelik yatırımlarınızla ülkemizin ekonomisini de desteklemiş olacaksınız. Birazdan ilk gong vuruşuyla beraber Borsa İstanbul’da işlemler başlayacak ve ülkemiz bir adım daha ileri gidecek.” Açılış konuşmalarının ardından çocuklar açılış gongunu hep birlikte çaldılar.
TSPB Yatırımcı Eğitimi Danışmanı ve FODER Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Murat Ergin’in senaryosunu yazdığı, Dr. Bülent Öner’in yönetmenliğini üstlendiği “Varlıklı Olmanın Sırrı” adlı tiyatro oyununda Babil’in en zengin adamı Arkad’ın hikayesi üzerinden çocuklara para biriktirmenin önemi anlatıldı. Borsa İstanbul ilkokulları ile çevre ilkokullardan 300 öğrencinin katılımıyla düzenlenen şenlikte “Para ne için kullanılır, ihtiyaç nedir, istek nedir, neden tasarruf etmeliyiz?” gibi soruların cevapları çocuklarla paylaşıldı.

Param ve Ben Çocuk Şenliği, GCMForex Menkul Kıymetler A.Ş., Tacirler Yatırım Men. Değ. A.Ş., Türk Ekonomi Bankası A.Ş., Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Yatırım Finansman Men. Değ. A.Ş.’nin destekleriyle düzenlendi.