“Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması Sonuçlandı!

“Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışmasının sonuçları, 1 Ekim 2015 tarihinde Borsa İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Ödül töreninde, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr.Vahdettin Ertaş, Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Dinç ve Birlik Başkanı İlhami Koç açılış konuşması yaptılar. Türkiye’nin her bölgesinden toplam 81 filmin katıldığı yarışmanın başvuruları, SİYAD Üyesi ve Radikal Gazetesi Spor Servisi Şefi Uğur Vardan, Sinema Yazarı ve Haber Editörü Selin Gürel, BirGün Gazetesi Yazarı ve Sinema Eleştirmeni Cüneyt Cebenoyan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Alp Birol ve Finansal Eğitim Çalışma Komitesi Başkanı Attila Köksal’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

 

Jüri üyelerinin yaptığı seçimler sonunda düzenli para biriktirme, tasarruf etme ve planlı harcama temasına uygun olarak hazırlanan 81 film arasından ilk üçe giren filmlerin ve yönetmenlerin isimleri şöyle:

 

1. Erdoğan Tosun – Şirketim

2. Ali Özgür Güner – Pikselruf 2000

3. Enver Özüstün – Keşke Demeden

 

İlk 10’a girmeyi başaran diğer yarışmacılar ise, TSPB’nin düzenlediği bir günlük eğitimlerden istediği birine ücretsiz katılma imkânı kazandı.

 

Dereceye giren filmlere buradan ulaşabilirsiniz.