Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması Başvurular Başladı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışması için başvurular 3 Nisan’da başladı. Bu sene dördüncüsü düzenlenecek olan kısa film yarışmasında dereceye girenleri 12.000 TL’ye varan para ödülleri ve çeşitli hediyeler bekliyor.

 

“Küçük birikimler, büyük mucizeler yaratır!” sloganıyla düzenlenen kısa film yarışması, toplumda finansal bilincin artmasına katkıda bulunma hedefiyle düzenleniyor. Yurt içi ve yurt dışından tüm katılımcılara açık olan kısa film yarışması için başvurular 29 Eylül tarihine kadar www.kameraelindegelecegincebinde.com adresi üzerinden yapılabilecek. Yarışmaya cep telefonuyla çekilen videolarla da katılmak mümkün.

 

Yarışmaya katılmak isteyenlerin bu tarihe kadar; düzenli para biriktirme ve tasarruf etmenin, birikimi yatırıma dönüştürerek geleceği güvence altına almanın ve küçük birikimlerle bugünü ıskalamadan geleceği inşa etmenin önemini anlatan ve 3 dakikayı aşmayan filmlerini www.kameraelindegelecegincebinde.com sitesi üzerinden doldurdukları formla birlikte elden, iadeli taahhütlü posta yoluyla veya kurye/kargo aracılığıyla teslim etmesi yeterli.

 

18 yaşını dolduran herkesin katılımına açık olan yarışmaya katılmak için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyor. En fazla üç dakikalık kısa filmlerin yarışacağı organizasyonda, “Küçük birikimler, büyük mucizeler” temasını en iyi işleyen filmin sahibine 12 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 7 bin 500 TL’lik ödül verilecek. Bu ödüllere ek olarak, ilk üçe giren yarışmacılara tüm Türkiye’de geçerli dokuz aylık sınırsız sinema biletini içeren Sinemia üyeliği hediye edilecek. Ayrıca, yarışma sonunda ilk 10’a giren yarışmacılar, TSPB’nin düzenlediği bir günlük eğitimlerden istediği birine bir yıl boyunca ücretsiz katılma imkânı ve bir yıl süreli İstanbul Kültür Sanat Vakfı Mavi Lale Kart Üyeliği kazanacak. Kısa film yarışmasına başvurular 29 Eylül 2017 tarihine kadar yapılabilecek.

 

Kısa filmler, TSPB Başkan Vekili Dr. M. Berra Doğaner, TSPB Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çetinkaya, TSPB Finansal Eğitim Çalışma Komitesi Başkanı Attila Köksal, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Alp Birol, BirGün Gazetesi Yazarı ve Sinema Eleştirmeni Cüneyt Cebenoyan, Sinema Yazarı ve Haber Editörü Selin Gürel ve Hürriyet Gazetesi Spor Servisi Şefi ve Sinema Yazarı Uğur Vardan’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.

 

Adaylar, www.kameraelindegelecegincebinde.com adresindeki başvuru formunu doldurarak yarışmaya katılabilir ve yarışma şartlarıyla ilgili daha detaylı bilgi alabilirler.