“Best Practices in Financial Education” Konulu Panel Yapıldı

Ekonomi ve finans dünyasını bir araya getiren Best Practices in Financial Education Paneli, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB) tarafından 5 Kasım 2013 tarihinde yapıldı. Borsa İstanbul’da düzenlenen panelde finansal eğitim alanındaki küresel stratejiler, değişen ihtiyaçlarla şekillenen uygulamalar gibi farklı konular ele alındı.

SPK Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş, Borsa İstanbul Başkanı Dr.M. İbrahim Turhan ve TSPAKB Başkanı Attila Köksal’ın açılış konuşmalarını yaptığı panelde, The Money Advice Service Başkanı Gerard Lemos, IOSCO Gelişen Pazarlar Danışmanı Alp Eroğlu, Uluslararası Yatırımcı Eğitimi Forumu Yönetici Direktörü Kathryn Edmundson ve CFA Enstitüsü Yatırımcı Eğitimi Direktörü Robert Stammers yatırımcı eğitimi konusunda uluslararası uygulamaları ve tecrübelerini paylaştı.

Panel öncesinde, TSPAKB tarafından düzenlenen Bence Tasarruf isimli fotoğraf yarışmasının ödül töreni de yapıldı. Yarışmaya katılan fotoğraflar arasından jüri tarafından seçilerek dereceye giren eserlerin sahipleri şu şekilde belirlendi:

Birincilik Ödülü: Hilal Karabulut, İstanbul
İkincilik Ödülü: Gülsen Narlı, Çanakkale
Üçüncülük Ödülü: Abdullah Varlık, İstanbul
Jüri Özel Ödülü: Ece Kurtulmuş, Tepe İnşaat İlköğretim Okulu, İstanbul