“6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışmasının Başvuru Tarihi 27 Nisan 2020 Tarihine Kadar Uzatıldı!

Gündemdeki “Koronavirüs” ile ilgili gelişmeler ve uyarılar ışığında tedbir amaçlı olarak, Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışmasının ödül töreni Mayıs ayına ertelenmiştir. Bu nedenle kısa film yarışmasının son başvuru tarihi 27 Nisan 2020 olarak güncellenmiştir.

 

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen kısa film yarışmasında dereceye girenleri 12.500 TL’ye varan yatırım fonu kazanma fırsatı ve çeşitli hediyeler bekliyor.


Yarışmada birinci olan filmin yönetmeni 12 bin 500 TL değerinde yatırım fonunun sahibi olacak. İkinciye 10 bin TL, üçüncüye 7 bin 500 TL değerinde yatırım fonu kazandıracak yarışmada ilk 10’a giren yarışmacılar, 1 yıl geçerli İKSV Kırmızı Lale Kart Üyeliği kazanacak.


Dördüncü olan yarışmacı ise, 2014’ten bu yana yarışmanın jüri üyesi olan ve 3 Ağustos 2019 tarihinde geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybeden Cüneyt Cebenoyan adına verilecek Cüneyt Cebenoyan Özel Ödülü kapsamında 5.000 TL değerindeki yatırım fonunun sahibi olacak.

 

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, aşağıda yer alan 20 kelimeden en az 10 tanesini kullanarak çektikleri 3 dakikayı aşmayan filmlerini 27 Nisan 2020 tarihine kadar www.kameraelindegelecegincebinde.com sitesi üzerinden doldurdukları formla birlikte elden, iadeli taahhütlü posta yoluyla veya kurye/kargo aracılığıyla sitede belirtilen adrese teslim etmesi gerekiyor. 18 yaşını dolduran herkesin katılabildiği yarışmaya kayıt olmak için herhangi bir ücret ödenmiyor.


Filmde geçmesi gereken 10 kelime aşağıdakilerden seçebilecek
Yarışmaya katılan herkesin filmlerinde aşağıdaki kelimelerden 10 tanesinin yer alması gerekiyor;
-Bütçe
-Birikim
-Yatırım
-Hedef
-Gelecek
-Finansal planlama
-Emeklilik
-Risk
-Portföy
-Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun)
-Pay (hisse)
-Borçlanma aracı
-Tahvil/bono
-Kira sertifikası
-Yatırım fonu
-Bireysel emeklilik
-Aracı kurum
-Portföy yönetim şirketi
-Banka
-Yatırım danışmanı