5 yıldızlı otelde ne kadar mutlusunuz?

5 yıldızlı otellerde hayat ne kadar rahattır değil mi?.. Yiyemeyeceğiniz kadar fazla yiyecek arasından dilediğinizi seçmek ve yemek ne kadar ayrı bir zevktir. Keşke hep böyle bir hayatınız olsun istersiniz. Dilediğiniz zaman spor salonuna gitmek, aktivitelere katılmak, odanızın başka birileri tarafından temizlenmesi… Daha birçok rahatlık.

 

Ama 5 yıldızlı otellerde kalanlar bir şeyi çok iyi bilirler: Yaşadığınız rahatlık ve bolluk ihtiyacınız olanın bu olmadığını sizi söyler bazen. Nasıl mı?

 

Açık büfe kahvaltıdan onlarca çeşit zeytin arasından seçtiğiniz harika görünüşlü ve lezzetli zeytinleri yerken çocukken anneannenizin elleriyle yaptığı zeytinleri hatırlarsınız. Başkasının sizin için hazırladığı yatakta yatarken kendi yatağınız kadar rahat olmadığını düşünürsünüz. Evet, yanılmıyorsunuz. Ne yediğiniz zeytinler ne de yattığınız yatak sizinkiler kadar güzel olamaz. İşte o zaman şöyle düşünmeye başlarsınız: Sonsuz bir bolluk içinde yaşamak sanıldığı gibi büyük mutluluk vermiyor.

 

Ardından da eşinize bir sonraki sefer pansiyona gitmeyi önerirsiniz. Çünkü orası daha samimi!..

 

Öyleyse neden günlük hayatınızda mutlu olmak adına daha fazla tüketim yapmaya yöneliyorsunuz ve harcamalarınızı arttırıyorsunuz? Yapmanız gereken küçük kurallar koymak ve biriktirmeye başlamak.

 

Daha fazla lüksün daha fazla mutlu etmediğini herkes bilir. Öyleyse ne duruyorsunuz!.. Söylediğiniz gibi arada sırada pansiyona gitmek gerçekten güzel bir fikir…

 

Haydi öyleyse!